Wieża Trochos - komplet

DrukujE-mail
Cena jednego kompletu (3 książki) wynosi 97,20 zł brutto,
plus koszt przesyłki.
Powyżej 2 kpl. i więcej, bez kosztów przesyłki.
20180928_093016
Cena sprzedaży 97,20 zł
Opis

Są to książki o charakterze podręcznikowym, przeznaczone do uczenia się, do samodzielnego poznawania i badania własnego, wewnętrznego materiału psychicznego zwanego Psyche, lub w potocznym znaczeniu Duszą. Aby ułatwić sobie zadanie należy się zaopatrzyć w mały, podręczny notesik i coś do pisania. Taki, który z łatwością zmieści się do kieszeni lub torebki i zawsze będzie pod ręką. Ma służyć do szybkiego notowania wszystkiego tego, co zwróci naszą szczególną uwagę. To nie oznacza, że należy spisywać wszystkiego co zobaczymy bądź usłyszymy, lecz ma posłużyć zapamiętaniu jedynie tego, co z nami rezonuje, tzn. zwraca szczególną uwagę, zatrzymuje wzrok, przyciąga, pobudza do myślenia, przywołuje na pamięć inne okoliczności, wydarzeniami np. z przeszłości.

Te notatki należy później umieścić w dużym notatniku, służącym zarówno do opisywania naszych spostrzeżeń, wspomnień, snów i wszelkich uwag, ale przede wszystkim do tworzenia nowych ciągów skojarzeń, pobudzania pamięci i przywoływania tego, co już kiedyś było naszym doświadczeniem, a teraz ponownie się zdarzyło i wywołało emocje lub uczucia. Również po to, aby mieć możliwość spojrzenia na te wydarzenia, fakty, opinie, spostrzeżenia, z perspektywy upływającego życia i dokonania oceny z innego punktu widzenia, wyciągania wniosków aktualnych do obecnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy, modyfikowania, porównywania, a przede wszystkim zmieniania naszych spostrzeżeń i poszerzania  percepcji.

Najważniejszym jest tworzenie pozytywnych skojarzeń, nadawania przeszłym wydarzeniom, nowych, dojrzalszych pozytywnych znaczeń, wyciągania wniosków, które uczą i zmieniają świadomość. Czyli tego, co wyniesiemy ze śledzenia materiału psychicznego i jego przetwarzania, po to, aby się uczyć również na błędach i udoskonalać samego siebie. Przede wszystkim, aby poznać siebie i "Być" prawdziwym sobą, a nie jakąś mistyfikacją, którą można manipulować i uwodzić, stworzoną przez zewnętrzne wpływy i warunki dla korzyści innych. Aby stać się sprawnym OBSERWATOREM I MODERATOREM zarówno tego, co dzieje się w naszym życiu materialnym, zewnętrznym jak i tego, co odbywa się w nas, naszym ciele, umyśle i psychice, wewnątrz naszego jestestwa. Wszystko dla wolności, odpowiedzialności za samego siebie i rozwoju własnej osobowości.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.