WIEŻA – JEDEN Z PRZYDOMKÓW ,,DZIEWICZEJ MATKI”.

Od greckich słów ,,TROCHOS” = koło, ,,otaczać” - powiązane z pojęciem ,,obracać się w koło”- ,,zataczać krąg”,(...) począwszy od greckich słów trochos=koło, krąg, stadion - miejsce, gdzie odbywają się zawody w biegach (mecze, zawody, olimpiady), i dalej od słów łacińskich Trua, Trulla (Troja) a potem dogermańskich Troie - zamek i taniec, aby zakończyć nazwą zwierzęcia ,,truir” - tur, byk. Złożoność rysunku, labiryntu, spirali,  jaskini, wieży - kręte schody w wieży, miała wziąć początek z obserwowania świni, która w bólach porodowych biega, obracając się w koło. Zanim jednak się uśmiechniemy, przypomnijmy sobie, że pobożny Eneasz szedł za ciężarną maciorą aż do miejsca, w którym ta się zatrzymała, aby wydać na świat młode; i na tym miejscu – nieodpowiednim zresztą – założył zapowiedź Rzymu. (...) Dalej staroniemiecki drajan, gotycki thrajan, celtycki trian, średnioangielski trowen (towel), (...) używane w znaczeniu krążyć, obchodzić, a nawet mylić. 62 s.67
 
                            W celu stworzenia więzi, religii, kościoła.

(patrz KSIĘGA PARADOKSU; macica, religia, labirynt, taniec, trójnia, grota, jaskinia, góra”)

,, (...) zamiast zejść do jaskini  lub błądzić po oceanie, wchodzić pod górę.

Metoda swobodnych skojarzeń;

wiezienie, uwięzienie, osaczenie, zapamiętanie się, WIEŻA-TROCHOS, pielgrzym, wojownik, podróżnik, wiedza, prawda

WOLNOŚĆ

Moje podejście

Jestem sobą, żoną, matką, babcią, szefową, ogrodniczką, sprzątaczką, kucharką, krawcową, psychoterapeutką, psychologiem, bioenergoterapeutą, katoliczką ........ Moje życie to najcenniejsze doświadczenie wzbogacone wiedzą zdobytą w czasie studiowania psychologii i prowadzenia terapii, nieustannym doskonaleniem umiejętności na wielu warsztatach i spotkaniach, mających na celu utrzymanie stanu zdrowia, szczęścia i satysfakcjonującego życia.

Moje podejście nie ma na celu identyfikacji zaburzenia, kompleksu, nerwicy lecz dostrzeżenie tych zjawisk natury psychicznej, które znajdują się w cieniu i swoim nieświadomym oddziaływaniem powodują zaburzenie w działaniu, w pracy, w kontaktach z innymi osobami. W procesie budowania obrazu siebie te treści psychiczne wyzwalają lub blokują potrzeby osoby i uniemożliwiają prawidłowy jej rozwój.

W konsekwencji powstaje;

,,poczucie marnej wartości”

lub ,,poczucie urażonej dumy”.

Bowiem ,,Arogancja jest przejawem braku pewności siebie,
         a okazujący ją ludzie dowodzą jedynie swojej niewiedzy”.

Moje narzędzia do rozwoju intelektu i osobowości, to twórcze myślenie, inspirowane zadawaniem pytań
i uzyskiwaniem odpowiedzi, oraz twórcze poszukiwanie i realizowanie wszelkich pomysłów we wspólnym, partnerskim, kreatywnym działaniu psychoterapeutycznym z innymi.

,,Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.” Sokrates

Każda potrzeba panuje aż do jej wyczerpania. Po niej ujawnia się następna i staje się motywacją do innego rodzaju działania. Jeśli, w ramach terapii, odzyskamy te utracone wcześniej, na ich miejsce pojawi się potrzeba odczuwania wspólnoty z kimś lub z grupą osób, aby poczuć, że jest ktoś, kto myśli i czuje tak samo, z kim można się zidentyfikować, ponieważ ma taki sam sposób patrzenia na świat.

Poczucie wspólnoty daje siłę psychiczną i zdrowe podstawy do rozpoczęcia własnej kreatywnej twórczości.

W jakim celu jest to konieczne? W celu umocnienia duszy, aktualizacji osobowości, utrzymania ciała w zdrowym duchu, rozwijania inteligencji emocjonalnej, doskonalenia charakteru,

„Bycia” sobą - niezależną, wolną w swoich decyzjach i wyborach osobą.

 

Zapraszam do czytania moich artykułów (poniżej)  i dodawanie komentarzy

 

Jednocześnie gorąco polecam zajęcia grupowe;

- Taichi – Gigong Kasi Miernickiej

- Masażu Shiatsu Stefana Poprawy

 

Wieża Trochos - komplet

20180928_093016Cena jednego kompletu (3 książki) wynosi 97,20 zł brutto, plus koszt przesyłki. Powyżej 2 kpl. i więcej, bez kosztów przesyłki.

Szczegóły

97,20 zł


Wieża Trochos - 10 kompletów

20180928_093016Przy zakupie 10 kompletów, cena za jeden komplet wynosi 75,60 zł brutto.

Szczegóły

756,00 zł